Reklama

Miasto zbuduje nową pętlę autobusową na Polanowicach

20/11/2018 10:01

Nowa pętla autobusowa na Polanowicach powstanie przy ul. Kamieńskiego, pod wiaduktem autostradowej obwodnicy Wrocławia. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły na nią przetarg w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Wykonawca nowej pętli autobusowej na Polanowicach będzie miał za zadanie ją zaprojektować, zdobyć wszystkie pozwolenia i przeprowadzić prace budowlane. Pętla ma powstać ok. dwóch kilometrów od obecnej, co pozwoli na wydłużenie trasy linii autobusowej 144 i doprowadzenie jej bliżej nowych osiedli mieszkaniowych.


Rolą nowej pętli ma być wyłącznie umożliwienie manewru zawracania kierowcom autobusów, a dodatkowy przystanek powstanie ok. 200 m wcześniej. W jej ramach powstaną m. in. cztery zatoki dla autobusów o długości 80 metrów, oświetlenie, chodnik i przejście dla pieszych. 

Reklama

Wrocławskie Inwestycje czekają na oferty do 3 grudnia. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania, dlatego można się spodziewać, że pętla powstanie w przyszłym roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości