Na ulice Wrocławia wyjedzie sto nowych autobusów Mercedesa. MPK wynajmie je na 10 lat, by mogły zastąpić wozy firmy Michalczewski, które od przyszłego roku nie będą już woziły wrocławian. Będą to nowe wersje modeli citaro, tych najstarszych jeżdżących dziś po Wrocławiu.
Nowe autobusy przyjadą do nas w trzech wersjach - krótkiej, średniej i długiej. Te ostatnie będą przegubowe. Wszystkie będą niskopodłogowe i klimatyzowane. Za ich wynajem na 10 lat miasto zapłaci 410,5 mln zł brutto, o prawie 27 milionów złotych więcej niż planowało. Pierwsze wozy mają trafić do Wrocławia w ciągu trzech najbliższych miesięcy.
To jednak tylko w połowie dobra informacja. W połowie, bo sto autobusów to właśnie połowa tych, które są potrzebne Wrocławiowi. Drugiej setki, która miała pojawić się w mieście mniej więcej za rok, nikt MPK wydzierżawić nie chciał. Do przetargu nie zgłosiła się żadna firma. - Pozostałe 100 pojazdów, których dostawcy nie wyłoniono w pierwotnym przetargu, zostanie pozyskanych w drodze innego postępowania - zapowiedziało dziś MPK.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Linia K.. jak najbardziej.. ładny autobusik
MPK wydało 2 x tyle ile potrzeba na jakieś elektryczne zabawki linii K które w zimie nie mają ogrzewana a latem.mozna się w nich ugotować bo baterii na klimatyzację niebstarcza. Do tego teraz Mpk nie ma kasy bo za jeden elektryk badziewny mizna było kuois 2 poradne wozy z ogrzewaniem nadające się do naszego klimatu.
Linia K.. jak najbardziej.. ładny autobusik
MPK wydało 2 x tyle ile potrzeba na jakieś elektryczne zabawki linii K które w zimie nie mają ogrzewana a latem.mozna się w nich ugotować bo baterii na klimatyzację niebstarcza. Do tego teraz Mpk nie ma kasy bo za jeden elektryk badziewny mizna było kuois 2 poradne wozy z ogrzewaniem nadające się do naszego klimatu.