Reklama

Neon "Dobry wieczór we Wrocławiu" nadal nie świeci. Bo nie można wejść na dach

04/07/2024 14:28

Kultowy neon znajdujący się na dachu budynku przy Piłsudskiego - vis a vis wejścia na dworzec Wrocław Główny zepsuł się już kilka miesięcy temu i trzeba było go wyłączyć. Od jego właściciela - ZDiUM-u - usłyszeliśmy, że formalności związane z zapowiadaną w maju naprawą "nieco się przedłużyły".

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


- Formalności związane z zawarciem umowy nieco się wydłużyły, podobnie jak ustalenia z właścicielem budynku ws. możliwości oraz terminu wejścia na dach i prac demontażowych - informuje Tuwroclaw.com Ewa Mazur ze ZDiUM-u. Dodaje, że cały proces łącznie z montażem neonu będącego kopią oryginału z lat 60 - tych potrwa ok 4. tygodnie. 
 

Jeszcze w tym tygodniu stary neon ma zostać zdemontowany. - Do końca bieżącego tygodnia wykonawca ma zdemontować oryginalny neon, aby na jego podstawie wykonać pomiary i rysunki niezbędne do wykonania nowych rurek. - Oryginalne rurki tworzące napis i postać są wykonane ze szkła, nowe również będą szklane i tradycyjną metodą wydmuchiwane, gięte a na koniec napełniane gazem - neonem - dodaje Ewa Mazur. Koszt prac wyniesie nieco ponad 42 tysiące zł.

 
Neon - ludzik z kwiatkiem w jednej ręce i uchylanym kapeluszem w drugiej oraz napisem „dobry wieczór we Wrocławiu” został wykonany i umieszczony na budynku naprzeciwko dworca na początku 1962 roku, a więc 62 lata temu.
 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości