Reklama

Nietrzeźwy mężczyzna kierował autem mimo sądowego zakazu

29/01/2019 14:58

Trzech pasażerów przewoził zatrzymany do kontroli kierowca, który na widok policjantów zaczął nerwowo manewrować samochodem. Mężczyzna tłumaczył, że jego reakcja wynikała z tego, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że był też pijany. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Wrocławscy funkcjonariusze zauważyli na Brochowie kierowcę, który początkowo jechał prawidłowo, ale na widok radiowozu zaczął nerwowo manewrować samochodem. Mężczyzna wyjaśnił, że nie ma prawy jazdy i obawiał się konsekwencji swojej przejażdżki.


– Od 44-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu – mówi sierż. Monika Perec z wrocławskiej policji. Po przebadaniu go alkomatem, okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca, który przewoził w takim stanie 3 pasażerów, próbował tłumaczyć, że wypił tylko dwa piwa.

Reklama

Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych okazało się też, że ma on wydany przez sąd aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 44-latek został zatrzymany i przewieziony na komisariat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić kara 5 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości