Reklama

Oficjalnie: Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia

23/07/2018 11:10

Nie minęły nawet dwie godziny od konferencji prasowej Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer, a już mamy oficjalnego kandydata tych partii na prezydenta naszego miasta. Tak jak pisaliśmy już wczoraj: jest nim Jacek Sutryk.

 

W poniedziałek rano Platforma Obywatelska poinformowała we Wrocławiu, że rezygnuje z wystawienia Kazimierza Michała Ujazdowskiego w jesiennych wyborach samorządowych jako kandydata na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Podczas konferencji nazwisko Jacka Sutryka padło w kontekście "rozważanej, naturalnej kandydatury".


- Potwierdzam. Rozmawiałem z Nowoczesną, zapytali mnie, czy w nowej rzeczywistości chcę być ich kandydatem. Zgodziłem się. Zaznaczam, że koalicja, która popierała mnie wcześniej, nadal będzie to robić – powiedział nam Jacek Sutryk.

Reklama

Tadeusz Grabarek, szef dolnośląskiej Nowoczesnej: - Pani przewodnicząca Lubnauer powiedziała, że poprzednie ustalenia są wiążące, więc potwierdzam. Jacek Sutryk jest naszym kandydatem.


Nie ma więc najmniejszych szans, żeby wspólnym kandydatem był Michał Jaros. Co dalej z tym politykiem? - Jestem gotowy na współpracę z Michałem – powiedział nam Sutryk.


Kandydata szerokiej koalicji zapytaliśmy też, czym przekonał do siebie Grzegorza Schetynę. - Tym, że jestem najlepszym kandydatem. Poza tym już wcześniej współpracowaliśmy i były to dobre doświadczenia. Mamy teraz ogromną szansę na zwycięstwo, musimy zrobić wszystko, żeby to się udało – mówi nam Sutryk.

Reklama

Przypomnijmy, że do rady miejskiej wystartują dwa komitety – oba będą popierały Sutryka. Pierwszy to stara koalicja, czyli SLD, UED i obóz Dutkiewicza, a nowa, to Koalicja Obywatelska (PO i N).


Jak będzie wyglądał podział – w przypadku wygranej – choćby stanowisk wiceprezydentów? - Za wcześnie, by o tym mówić. Na pewno każda z tych organizacji, które mnie popierają, będzie musiała wziąć odpowiedzialność za Wrocław – tłumaczy nam Sutryk.


Ciekawie dzieje się też, jeśli chodzi o wybory do sejmiku. Z naszych ustaleń wynika, że rozważany jest taki scenariusz, w którym Rafał Dutkiewicz wycofuje się z pomysłu wystawienia własnej listy. Jeśli tak się stanie, to będzie wspierał Koalicję Obywatelską.

Reklama

Na koniec dodajmy, że – jak informują jego współpracownicy – Kazimierz Michał Ujazdowski nie wyklucza samodzielnego startu w wyborach prezydenckich. Polityk podobno jest na dużo wcześniej zaplanowanym wyjeździe i nie odbiera telefonów od dziennikarzy. Przypomnijmy, że jeszcze w piątek na naszych łamach zapewniał, że mówienie o jego wycofaniu, to tylko fikcja.


Szczegóły porozumienia - kliknij tutaj


 


Marcin Torz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości