Reklama

Koniec kandydatury Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. PO poprze kandydata Nowoczesnej

23/07/2018 08:38

W poniedziałek rano Platforma Obywatelska po raz drugi zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia w jesiennych wyborach samorządowych. Po tym, jak w kwietniu Kazimierz Michał Ujazdowski zastąpił w tej roli Alicję Chybicką, dziś jego miejsce zajął Jacek Sutryk. Ale jeszcze nie na pewno.

O tym, że Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie jednak kandydatem PO na prezydenta Wrocławia, mówiło się od kilku dni. Według naszych informacji początkowo na jego miejsce był rozważany poseł Nowoczesnej Michał Jaros, a następnie - popierany przez N, SLD, UED i Rafała Dutkiewicza Jacek Sutryk, szef departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie.


W poniedziałek, o godz. 9, na placu Solnym konferencję prasową zorganizowali Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej i Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Grzegorz Schetyna zgodził się wycofać Kazimierza Michała Ujazdowskiego i pozwolić Nowoczesnej na wystawienie swojego kandydata, który zostanie poparty przez PO. Będzie to najprawdopodobniej popierany już przez koalicję N, SLD, UED Sutryk, ale oficjalnie nazwisko to jeszcze nie padło. Lubnauer powiedziała jednak, że jest on "rozpatrywany jako naturalny kandydat".

Reklama

Zmiana nie dotyczy tylko Wrocławia. Platforma zgodziła się, żeby Nowoczesna wybrała kandydatów – w ramach Koalicji Obywatelskiej – również w innych dolnośląskich miastach. Chodzi o Lubin i Świdnicę. O szczegółach porozumienia pisaliśmy tutaj.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości