Reklama

Ośmiomilionowy klient Afrykarium. To rodzina z Koszalina

31/07/2019 15:39

Wrocławskie Afrykarium, które ma już 5 lat, w środę zostało odwiedzone przez klienta, który kupił ośmiomilionowy bilet do zoo, od momentu otwarcia nowego oceanarium. Okazał się być nim Kamil Staszek z rodziną – żoną Małgorzatą oraz synami Kacprem i Jakubem.

Państwo Staszkowie przyjechali do Wrocławia z Koszalina na kilka dni, mając w planie m.in. zwiedzanie wrocławskiego zoo. Zarząd Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego obdarował ich rocznymi kartami wstępu. Otrzymali również przewodnik po zoo i mapę, broszury edukacyjne dla dzieci oraz gadżety.


- Afrykarium otwarto 26 października 2014 r. Od tego czasu frekwencja w zoo dosłownie poszybowała w górę, sięgając w pierwszym roku działalności 1,9 mln odwiedzających. Do dziś utrzymuje się na imponującym poziomie - 1,6 mln gości rocznie. Plasuje to nas w ścisłej czołówce największych atrakcji turystycznych w Polsce - mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

Reklama

Afrykarium to oceanarium w największym na terenie zoo pawilonie, położone na działce o powierzchni niemal 1,5 h. Jest to pierwsze oceanarium w kraju i pierwsze na świecie poświęcone faunie jednego kontynentu – w tym przypadku Afryki. Mieszka tam około 10 tys. zwierząt, reprezentujących ponad 250 gatunków, z których większość to oczywiście ryby. Nie brakuje tu jednak ptaków, gadów i ssaków. Wszystkie można podziwiać, przemierzając kilometrową ścieżkę, co zajmuje średnio do dwóch godzin.  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości