Reklama

Partynice: przy nowej ścieżce wokół Toru Wyścigów Konnych stanęło 18 ławek [ZDJĘCIA]

22/10/2019 16:08

Osiemnaście drewniano-betonowych, wolnostojących ławek i koszy zostało ustawionych wzdłuż ścieżki pieszo-biegowej wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych-Partynice. To odpowiedź na prośby mieszkańców. 

3,5-kilometrowa ścieżka, będąca inwestycją powstałą z udziałem środków europejskich, została oddana do użytku latem tego roku. Cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców południa Wrocławia, którzy chętnie z niej korzystają, spacerując i biegając.


- Wśród licznych głosów pochwały, które docierały do kierownictwa wrocławskiego toru, pojawiały się też pytania o infrastrukturę niezbędną do utrzymania czystości ścieżki, jak i umożliwiającą bardziej komfortowe z niej korzystanie. Wychodząc naprzeciw tych opinii, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych zakupił i zamontował 18 estetycznych, drewniano-betonowych ławek i koszy, które od kilku dni znajdują się na ścieżce - mówi Piotr Makarewicz z WTWK.

Reklama

Długość każdej ławki to 196 cm (siedziska - 180 cm), a wysokość - 85 cm (siedziska - 44 cm). Głębokość siedziska wynosi 44 cm, a szerokość ławki - 60 cm. Ławki ważą po 200 kg. Ich stalowa konstrukcja została ocynkowana i pomalowana proszkowo.


Materiały użyte do ich produkcji to szybkowiążący cement portlandzki, płukane kruszywa i piasek sortowany. Dzięki specjalnym procedurom uzyskano beton o maksymalnej wytrzymałości, zgodnej z normami erupejskimi. Siedziska składają się z drewnianych listw o grubości 4 cm, malowanych dwukrotnie przyjazną dla środowiska lazurą silnowarstwową.

Reklama

 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości