Reklama

Pijany kierowca spowodował kolizję i próbował przekupić policjantów

27/07/2018 11:37

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając ponad 2,5 promila spowodował kolizje drogową. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował funkcjonariuszom dwa tysiące złotych łapówki za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Gdy ci pozostali nieugięci, zwiększył kwotę do ośmiu tysięcy. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Czarneckiego. Policjanci patrolujący rejon Starego Miasta otrzymali informację o kolizji drogowej, którą miał prawdopodobnie spowodować nietrzeźwy kierowca. Będąc po chwili na miejscu, funkcjonariusze skontaktowali się ze świadkiem, który poinformował, że kierowca samochodu osobowego uderzył w jeden z zaparkowanych pojazdów i uciekł, porzucając swoje auto. Policjanci po uzyskaniu rysopisu mężczyzny, rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się sukcesem już po kilku minutach.


Po zatrzymaniu okazało się, że 42-latek był pijany. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, chciał przekupić funkcjonariuszy. Najpierw zaproponował im po tysiąc złotych łapówki za odstąpienie od czynności służbowych, a później zwiększył tę kwotę do 4 tysięcy złotych na osobę.

Reklama

Policjanci odmówili, informując jednocześnie mężczyznę, że za wręczenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie on za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości