Reklama

Pociągi na Świebodzkim i drugi tor do Kobierzyc. Ruszają konsultacje w ramach Kolej+

02/10/2021 11:32

Od 5 do 7 października potrwają konsultacje społeczne dotyczące realizacji Kolej+. Podczas spotkań konsultacyjnych poruszone zostaną m.in. kwestie budowy drugiego toru na linii Wrocław-Sobótka, przywrócenia ruchu pasażerskiego na Dworzec Świebodzki czy reaktywacji połączenia kolejowego do Złotoryi.

Zaplanowane na przyszły tydzień spotkania konsultacyjne odbędą się w formie zdalnej. Zainteresowani mogą już barć udział w zapisach. W ramach konsultacji dyskutowane będą propozycje zgłoszone do realizacji w ramach „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku”.


Drugi tor do Kobierzyc


Jednym z tematów konsultacji będzie rozbudowa modernizowanej właśnie linii nr 285 z Wrocławia Głównego przez Wojszyce, Partynice, Bielany Wrocławskie, Kobierzyce, Sobótkę do Świdnicy. W ramach programu Kolej+ planowana jest rozbudowa linii o drugi tor na trasie Wrocław-Kobierzyce, co ma wzmocnić znaczenie tej linii w komunikacji aglomeracyjnej.

Reklama

W trakcie spotkań konsultowana będzie też potrzeba budowy nowych przystanków między Wrocławiem i Kobierzycami.


Spotkanie konsultacyjne nt. dalszej modernizacji trasy Wrocław – Kobierzyce odbędzie się 5.10 (wtorek) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres [email protected], do dnia 4.10 (poniedziałek) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.


Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki


Innym konsultowanym projektem jest przywrócenie ruchu na Dworzec Świebodzki i usprawnienie połączenia kolejowego na trasie Wrocław – Środa Śląska. Konsultowany projekt obejmuje następujące działania:

Reklama



Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki i modernizacja odcinka Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór (wraz z elektryfikacją i budową drugiego toru);




Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Wrocław Muchobór;




Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Środa Śląska, w tym budowa nowego peronu, pozwalającego na kończenie w Środzie Śląskiej biegu pociągów. Dzięki temu będzie możliwość zwiększenia liczby pociągów aglomeracyjnych na trasie Wrocław – Środa Śląska.




Spotkanie konsultacyjne n a temat tego projektu odbędzie się 6.10 (środa) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres [email protected], do dnia 5.10 (wtorek) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.

Reklama

Reaktywacja połączeń pasażerskich do Złotoryi


Kolejnym projektem planowanym do realizacji w ramach programu Kolej+ jest rewitalizacja linii kolejowej 284 na odcinku Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój, która pozwoli na reaktywację przewozów pasażerskich na tej trasie. W ramach tej inwestycji, wstępnie planowana jest również budowa nowych przystanków w Legnicy i Złotoryi.


Spotkanie konsultacyjne ws. projektu powrotu pociągów do Złotoryi odbędzie się 7.10 (czwartek) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres [email protected], do dnia 6.10 (środa) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości