Reklama

Policja oczekuje demontażu z ulicy drewnianych skrzynek, a urzędnicy nie przyznają się do nich

08/09/2022 15:40

Policja chce likwidacji niebezpiecznych donic z płyty OSB i drewnianych podestów zamontowanych przed dwoma laty na Ołbinie. Po raz kolejny prosi o to urzędników. Ci jednak nie spieszą się z odpowiedzią. Wydaje się jednak, że sami urzędnicy tego projektu mają dość. 

O likwidację “parkletów” na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Żeromskiego policja wnioskowała 31 sierpnia na miejskiej komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Od tego czasu urzędnicy nie są w stanie zająć żadnego stanowiska w tej sprawie. O tym, że “parkletów” mają dość, może świadczyć fakt, iż nikt w urzędzie i jednostkach podległych miastu nie przyznaje się do tych donic. Urzędnicy Wydziału Inżynierii Miejskiej z pytaniami o to, czy donice znikną, odsyłają do Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. ZZM odsyła do ZDiUM, ZDiUM - do Wrocławskich Inwestycji, a te z kolei - do miasta.


W tej sytuacji ratusz przygotował iście salomonowe rozwiązanie: - Zwróciliśmy się do Wrocławskich Inwestycji o dokonanie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej, Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta oraz Wykonawcą przeglądu gwarancyjnego inwestycji. O jakichkolwiek dalszych podejmowanych działaniach będziemy mogli informować po dokonaniu wyżej wymienionego przeglądu - przekazała Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej ratusza.

Reklama

Przez ponad tydzień od wniosku policji urzędnicy jednak nie są w stanie określić, czy i kiedy donice zostaną usunięte. A pozbycie się tego kłopotu jest możliwe w najbliższym czasie, ponieważ projekt realizowany ma być do roku 2022.


Donice i podesty zostały zamontowane na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Żeromskiego we Wrocławiu pod koniec 2019 r. To część projektu badawczego: naukowcy chcieli przekonać się, że posadzenie zieleni poprawia jakość powietrza i lokalnie obniża temperaturę. Wraz z roślinami posadzonymi na kilku podwórkach miasto wydało na projekt 1,8 mln zł ze środków unijnych.

Reklama

Najbardziej widocznym znakiem projektu Grow Green i jednocześnie wywołującym najwięcej kontrowersji są drewniane konstrukcje, tzw. parklety, na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Żeromskiego.


Wielu mieszkańców od początku zauważało, że skrzynie zamieniają się w miejsca imprez i ograniczają widok z przejść dla pieszych. Kierowcy podkreślali, że przez podesty dwa auta nie mogą się minąć na skrzyżowaniu, że nie widać pieszych zbliżających się do przejść dla pieszych. Wkrótce policja poprosiła miasto o zdemontowanie konstrukcji, która zdaniem mundurowych zagraża bezpieczeństwu ruchu. Okazało się wtedy także, iż urzędnicy przed ustawieniem donic i podestów nie zapytali policji o opinię. 31 sierpnia 2022 r. policja kolejny raz wnioskowała o likwidację “parkletów”.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości