Reklama

Politechnika Wrocławska składa wniosek o wydział medyczny. Jest porozumienie ze szpitalami

02/01/2023 14:04

Politechnika Wrocławska, urząd marszałkowski i siedem wrocławskich szpitali podpisały porozumienie o współpracy przy tworzeniu i prowadzeniu wydziału medycznego na PWr. Wkrótce uczelnia złoży wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

O projekcie utworzenia na Politechnice Wrocławskiej nietypowego dla profilu jej działalności wydziału medycznego zrobiło się głośno jesienią. Teraz proces ten jest już zaawansowany.


- Lada dzień złożymy wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie utworzenia wydziału. Ma on 1500 stron. Zazwyczaj uczelnie na akredytację czekają około dwóch miesięcy - mówi Agnieszka Niczewska, rzeczniczka Politechniki Wrocławskiej.


Wcześniej, pod koniec grudnia, PWr podpisała porozumienie w tej sprawie z urzędem marszałkowskim i siedmioma szpitalami. Było ono warunkiem skompletowania wniosku, który będzie oceniał rząd. Województwo Dolnośląskie będzie wspierać tworzenie wydziału poprzez realizację wspólnych projektów szkoleniowych, tworzenie programów profilaktycznych oraz zaangażowanie we współpracę szpitali.

Reklama

Czytaj też: Rektor PWr o nowym wydziale medycznym


Porozumienie z Politechniką Wrocławską podpisały Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet. Posłużą uczelni zapleczem, gdzie studenci będą mogli praktykować. 


Plan jest taki, by początkowo, na jednym kierunku (lekarskim), kształcić 60 studentów i zatrudniać ok. 50 osób. Uczelnia w przyszłości nie wyklucza budowy nowego obiektu przy wybrzeżu Wyspiańskiego, w którym wraz rozwojem wydziału mogłaby zapewnić więcej miejsca dla coraz liczniejszych studentów oraz kadry. Rozważa też otwieranie z biegiem czasu kolejnych kierunków, np. ratownictwa medycznego czy pielęgniarstwa. Jeżeli ministerstwo da zielone światło, kierunek lekarski na Politechnice Wrocławskiej ruszyłby 1 października 2023 roku, na początku w jednym z budynków na terenie kampusu uczelni.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości