PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację odcinka między Wrocławiem Psim Polem a Wrocławiem Sołtysowicami. Inwestycja ma zwiększyć przepustowość węzła Psie Pole i umożliwić uruchomienie większej liczby połączeń.
Chodzi o około 3-kilometrowy fragment linii kolejowej Kluczbork - Oleśnica - Wrocław. W ramach zadania zaplanowano m.in. montaż nowych rozjazdów, przebudowę układu torowego oraz wymianę sieci trakcyjnej. Największy zakres prac obejmie stację Wrocław Psie Pole.
To właśnie tam powstaną dwa nowe perony dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Dodatkowo zaplanowano budowę peronu wyspowego, który umożliwi wykorzystanie dodatkowej krawędzi i pozwoli na jednoczesne zatrzymywanie większej liczby pociągów.
- Dzięki realizacji zadania z programu FEnIKS poprawimy przepustowość węzła wrocławskiego - informują PKP PLK. Jak podkreślono, inwestycja przełoży się na możliwość uruchomienia większej liczby połączeń między Wrocławiem a Trzebnicą i Oleśnicą.
Zmiany obejmą także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przebudowany zostanie przejazd kolejowo-drogowy na ul. Siedzikówny – pojawią się nowe urządzenia zabezpieczające, oświetlenie oraz nowa nawierzchnia.
Stacja Wrocław Psie Pole jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kolejowej miasta – każdego dnia przejeżdża tędy blisko 150 pociągów w kierunku Wrocławia Głównego, Oleśnicy i Trzebnicy. Po modernizacji ma być łatwiej przyjmować składy i planować nowe połączenia aglomeracyjne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze