W niedzielę, 22 kwietnia, ok. godz. 20, na Przedmieściu Oławskim 44-letni mężczyzna napadł na przechodzącą obok kobietę, po czym ukradł jej torebkę i telefon komórkowy. Został zatrzymany.
Do zatrzymania złodzieja doszło w jednym z wrocławskich hoteli. Policjanci odzyskali też utracone mienie, które sprawca wyrzucił w różnych miejscach na terenie dzielnicy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.
44-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Dolecowo grozi mu do 12 lat więzienia.
- Taką decyzję podjął sąd, biorąc pod uwagę czyn, który popełnił zatrzymany i jego wcześniejszą karalność oraz po zapoznaniu się z dokumentacją i przesłuchaniu sprawcy - mówi Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze