Reklama

Recydywiści napadli z maczetą na Algierczyka

08/06/2020 10:10

Do tymczasowego aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy są podejrzewani o napad na obywatela Algierii z użyciem maczety. Wrocławianie byli już wcześniej karani za inne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na terenie Tarnogaju. Do stojącego przy sklepie Algierczyka podeszło dwóch mężczyzn z maseczkami na twarzach. Jeden z nich trzymał w ręku maczetę, którą przyłożył mu do szyi. Zażądali, by oddał im pieniądze i telefon komórkowy.


Po kilku dniach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 25 i 26 lat, podejrzewanych o dokonanie tego rozboju. Obaj byli wcześniej karani.


Wrocławianie usłyszeli zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Reklama

– Są oni podejrzani o dokonanie rozboju w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Oznacza to, że w myśl przepisów ich kara może zostać zwiększona nawet o połowę – mówi st. sierż. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.


O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości