Reklama

Remont dróg na północy Wrocławia. Zmiana organizacji ruchu

06/08/2019 12:20

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 342 idzie do remontu. W nocy z piątku (9 sierpnia) na sobotę (10 sierpnia) utrudnienia w ruchu rozpoczną się na ulicy Pełczyńskiej od Kominiarskiej do Podbiałowej. Kierowcy samochodów osobowych, jadący w kierunku centrum Wrocławia będą korzystać z objazdu ulicami Kominiarską, Miętową, Meliorancką do Sułowskiej.

Przebudowa ulicy Pełczyńskiej planowana jest na 12 miesięcy. W kierunku Obornik Śląskich ruch od ul. Podbiałowej do Kominiarskiej prace są prowadzone bez zmian. Od kilku tygodni trwają już roboty na ul. Zajączkowskiej i Pęgowskiej – obowiązuje tam ruch wahadłowy. W kolejce czeka ulica Obornicka.

- Kierowcom zalecamy objazd do Obornik Śląskich i z Obornik przez S5 i DK5. Tak też muszą jeździć samochody ciężarowe - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W związku z przebudową na odcinku od Podbiałowej do ulicy Kominiarskiej zmienią trasy także autobusy MPK. Od soboty, 10 sierpnia, planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych 105, 108 i 111 oraz kursów nocnych linii 246. Autobusy linii 105, 111 i 246, jadące ze Świniar lub pętli przy ul. Kminkowej w kierunku Kromera i pl. Grunwaldzkiego, zostaną skierowane objazdem od ul. Pełczyńskiej przez ul. Kominiarską, Księgarską, Sułowską, Żmigrodzką i Nowaka-Jeziorańskiego do ulicy Obornickiej, z pominięciem przystanków „Osobowice (stacja kolejowa)”, „Ostowa” i „Ćwiczebna”. Natomiast autobusy linii 108, kursujące z Pracz Widawskich do Dworca Nadodrze, pojadą przez ulice Księgarską, Sułowską, Żmigrodzką, Nowaka-Jeziorańskiego do ulicy Obornickiej i dalej swoją stałą trasą przejazdu.


W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 105, 108, 111 i kursów nocnych linii 246 pozostanie bez zmian - przez ulicę Pełczyńską. Przystanek „Kominiarska” w stronę centrum miasta zostanie przeniesiony w tymczasową lokalizację na ulicę Kominiarską, za skrzyżowaniem z ul. Pełczyńską w kierunku osiedla Widawa.

- Przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 to bardzo duża inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców Wrocławia. Pojawią się tam między innymi nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną też sieci - dodaje Świercz

Reklama

Inwestycja będzie kosztować 75,93 milionów zł, z czego 68,98 mln zł wykłada gmina, a 6,95 mln zł - MPWiK. Prace wykonuje firma Skanska.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości