Reklama

Remont Mostu Zwierzynieckiego przesunięty ósmy raz. Nie mogą się dogadać

02/01/2024 16:01

31 grudnia miał się wreszcie skończyć remont Mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu. To był już siódmy termin. Ale i jego nie udało się dotrzymać. Zakończenie prac zostało przełożone ósmy raz. Na kiedy? Nie wiadomo. W opłacanym z publicznych pieniędzy Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta zdają się tym zupełnie nie przejmować. W tej miejskiej instytucji od kilku dni nie udaje się znaleźć żadnego urzędnika, który znałby nowy termin. - Nie mogliśmy znaleźć porozumienia z miastem - mówi nam tymczasem Tomasz Pieńkowski z firmy remontującej przeprawę.

Remont mostu miał się zakończyć w sierpniu 2022 roku - szesnaście miesięcy temu. Od tego czasu przekładano go już siedem razy. A to dlatego, że było za zimno, a to dlatego, że wiało, że padało, że pojawiły się komplikacje techniczne i tak dalej, i tak dalej. Jeszcze we wrześniu Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zapowiadała, że prace skończą się przed 31 października, a do końca roku przeprawa będzie nie tylko gotowa, ale i ZDiUM upora się z rozliczeniem inwestycji. Ale robotnicy z mostu nie zniknęli ani z końcem października, ani z końcem grudnia. Już po świętach pytaliśmy w ZDiUM o nowy termin. Ale w zatrudniającej ponad 200 pracowników miejskiej instytucji nie było nikogo, kto znałby odpowiedź na to pytanie.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


- To nie jest kwestia nieudolności naszych pracowników czy braku ludzi do pracy. Problem leży zupełnie gdzie indziej - mówi nam tymczasem Tomasz Pieńkowski, kierownik budowy na Moście Zwierzynieckim, a przy tym członek zarządu firmy Probudowa, która w konsorcjum z Rotomatem remontuje przeprawę. - Nie mogliśmy znaleźć porozumienia z zamawiającym, czyli Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta. W trakcie robót wystąpiły pewne problemy techniczne, których nie dało się przewidzieć na etapie projektowania. Chodziło o wzmocnienie elementów konstrukcyjnych, które były mocno wyeksploatowane - tłumaczy. - Zgłaszaliśmy ten problem od razu do ZDiUM, jednak dopiero niedawno ten zdecydował się zlecić nam te dodatkowe prace - zaznacza. 

Reklama

Gdy jednak pytamy o ostateczną datę zakończenia remontu, Tomasz Pieńkowski nie chce odpowiedzieć. - Trwają rozmowy ze ZDiUM również w kwestii terminu - stwierdza. - Poza tym, weźmy pod uwagę, że wchodzimy właśnie w fazę zimową, a to utrudnia prowadzenie prac - usprawiedliwia kolejne opóźnienia. 


ZDiUM od kilku miesięcy zapowiada, że naliczy wykonawcy kary, choć nie chce zdradzić kwot. - Na ten temat też rozmawiamy ze ZDiUM - mówi Pieńkowski.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości