Reklama

Remont na Kazimierza Wielkiego. Nowymi rurami popłynie ciepło

20/07/2023 10:37

Kończy się pierwszy etap remontu sieci Fortum pod ulicą Kazimierza Wielkiego. W czwartek wieczorem na przebudowywanym od 24 czerwca odcinku popłynie ciepło. 

Od blisko miesiąca sieć ciepłownicza pod ulicą Kazimierza Wielkiego jest modernizowana na dwóch fragmentach: między ulicami św. Mikołaja i Krupniczą oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej. To pierwszy etap prac, który - jak zapowiada Fortum - zakończy się planowo na przełomie lipca i sierpnia.


Tak remontują sieć ciepłowniczą koło Rynku - zobacz zdjęcia z drona


W czwartek, 20 lipca, nowymi rurami popłynie już ciepło, ale utrudnienia drogowe jeszcze potrwają. Oznacza to natomiast koniec przerw w dostawach ciepła dla okolicznych mieszkańców na tym odcinku. Drugi etap prac, po krótkim etapie przejściowym, obejmie w sierpniu fragment sieci między ulicami Krupniczą i Zamkową. Tutaj prace maja potrwać do końca wakacji.

Reklama

Czytaj też: Zamykają ulicę Kazimierza Wielkiego. "Duża reorganizacja ruchu w centrum" [MAPY]


Fortum przebudowuje tu sieć, ponieważ ma ona już 60 lat i jest zawodna. Została zbudowana w systemie kanałowym (kanał, izolacja i rura). Teraz stare, zardzewiałe rury są wykopywane. Zastąpią je nowe, preizolowane rury o średnicy 35-50 centymetrów, czyli takie, które izolację mają już wbudowaną, dlatego kanały będą niepotrzebne. Część z nich, tam, gdzie to możliwe, jest demontowana. Stare kanały pozostaną w ziemi tylko w miejscach, gdzie prace są wykonywane mniej inwazyjną metodą przecisku, czyli np. pod torowiskiem tramwajowym. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości