Reklama

Strajk rolników we Wrocławiu: "Dość tego! Blokujemy całe miasto!"

27/02/2024 20:27

Miarka się przebrała! Dość już tego! Od jutra blokujemy cały Wrocław - mówi portalowi TuWroclaw.com Andrzej Wojteczek, jeden z organizatorów strajku rolników w okolicach Wrocławia. - Stawialiśmy sprawę jasno: nie będzie blokad, jeśli wtorkowy marsz na Warszawę przyniesie efekt. Właśnie z niego wracamy. Z niczym. Wszyscy nas olali. Nasza odpowiedź będzie stanowcza - grozi.

AKTUALIZACJA ŚRODA GODZ. 7.00 ROLNICY ZREZYGNOWALI ZE ŚRODOWEJ BLOKADY WROCŁAWIA - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ


- Jechaliśmy do Warszawy z dużymi nadziejami. Tymczasem premiera nie było w Polsce, wicepremier nie miał nam nic konkretnego do powiedzenia, a telewizje kłamały że jest nas 10 tysięcy, chociaż gołym okiem widziałem ze sceny że jest 60 jak nie 70. Wszyscy kłamią, wszyscy nas oszukują - denerwuje się Andrzej Wojteczek. - Co z tego, że wzięli od nas postulaty. Nie oni pierwsi. Wszyscy biorą i przekonują, że nas popierają, że są po naszej stronie. A tak naprawdę, nikt palcem nie kiwnął.


LISTA MIEJSC, KTÓRE ROLNICY CHCĄ BLOKOWAĆ OD ŚRODY - KLIKNIJ I ZOBACZ

Reklama

Rolnicy już od dawna zapowiadali, że fiasko rozmów w Warszawie będzie skutkowało blokadą wszystkich wjazdów do Wrocławia. - I tak się stanie. Jesteśmy cały czas na łączach, jeszcze dogrywamy szczegóły. Mamy zgłoszonych na jutro 12 blokad na Dolnym Śląsku, większość przy wjazdach do Wrocławia. I w tych miejscach będziemy już od rana - deklaruje Andrzej Wojteczek. - I to będzie dopiero początek. W kolejnych dniach będą blokowane kolejne miejsca.


Rolnicy mają w planie m.in. blokadę ronda na skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej z trasą S5 i Autostradową Obwodnicą Wrocławia, zjazdu z AOW na Bielany Wrocłwskie i drogę nr 35, wjazdu do Wrocławia od strony Jagodna, kilku miejsc na wschodniej obwodnicy oraz łącznika Długołęka między wschodnią obwodnicą a AOW. W większości miejsc chcą się pojawić w środę o 6 rano i zostać aż do 9 marca.

Reklama

LISTA MIEJSC, KTÓRE ROLNICY CHCĄ BLOKOWAĆ OD ŚRODY - KLIKNIJ I ZOBACZ


Organizowania blokad łącznika Długołęka i skrzyżowania AOW z S5 i ul. Żmigrodzką zabronił rolnikom prezydent Wrocławia. - Dostaliśmy zakaz. I co z tego? I tak tam będziemy. Nie będzie nam pan prezydent Jacek Sutryk mówił, co mamy robić. On już i tak kończy swoją karierę - stanowczo stwierdza współorganizator wrocławskich blokad. - Będziemy jeździć traktorami po drodze. Przecież to nie jest zabronione. Niech wołają policję, niech nas straszą. Zobaczymy, kto  wygra - odgrażają się rolnicy.

Reklama

 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości