Wrocławscy funkcjonariusze straży granicznej podczas kontroli na parkingu w Bielanach Wrocławskich ujawnili w jednym z samochodów duże ilości tytoniu. Jak się później okazało, jeden z zatrzymanych w sprawie mężczyzn w swoim mieszkaniu miał 1,2 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
– Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach we współdziałaniu z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko pół miliona złotych – informuje Rafał Potocki z nadodrzańskiego oddziału Straży Granicznej.
Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów przy centrum handlowym w podwrocławskich Bielanach. W samochodzie marki Peugeot Partner strażnicy znaleźli 600 kg suszu tytoniowego bez znaków akcyzy skarbowej.
Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, 60- i 44-latka. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich znaleziono 1,2 tys. papierosów bez akcyzy o wartości rynkowej prawie 410 tys. zł.
– Mężczyznom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie – zapowiada Potocki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze