Reklama

Strażacy oddali hołd młodym przyjaciołom, którzy zginęli w wypadku

19/04/2024 10:41

W setkach remiz strażackich w całej Polsce zawyły w czwartek wieczorem syreny. Tak ochotnicze straże pożarne oddały hołd dwójce młodziutkich strażaków, którzy w nocy ze środy na czwartek zginęli w dramatycznym wypadku w Oławie. Ich samochód wbił się w cysternę.

Ofiary wypadku to 20-letnia druhna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborowicach i 24-letni druh z OSP w Bystrzycy pod Oławą. - Przyjaciel, druh, nie ma go już z nami. Jako młody chłopiec wstąpił w szeregi braci strażackiej i od tej pory związany z nią przez swoje młodzieńcze życie. Służba ta była dla Niego czymś wielkim, ponieważ miałją w sercu - napisali o swoim koledze strażacy z Bystrzycy. 


- Bartek, jako strażak byłeś zawsze tam, gdzie Cię potrzebowano, ratując przed różnymi klęskami, które dotykały naszych mieszkańców. To Ty, jako strażak, byłeś w pierwszej linii przy pożarach lub na czele zastępu, który ratował dobytek. To Ty byłeś pierwszy, gdy zawyła syrena strażacka i wzywała do niesienia pomocy innym. Byłeś również, gdy trzeba było dać swoje ręce i budować społecznie wspólne dobro, które miało służyć wszystkim. Nigdy nie odmawiałeś pomocy potrzebującym zarówno w swojej pracy, jak i służbie strażackiej. Byłeś dobrym człowiekiem - żegnali młodego przyjaciela.

Reklama







Na znak żałoby komendant OSP w gminie Oława zarządził na czwartek włączenie syren alarmowych we wszystkich remizach w gminie. Ale w podobny sposób hołd zmarłym postanowili oddać także strażacy z innych zakątków Dolnego Śląska i Polski.


Przyczyny wypadku wciąż bada policja. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Subaru, jadąc od strony Godzikowic w kierunku Oławy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo od strony miejscowości Oława samochodem ciężarowym marki man, kierowanym przez 56-letniego mieszkańca Oławy - relacjonuje policja. 

Reklama


- Samochodem Subaru podróżowały trzy osoby. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy, w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 20-latka kierująca samochodem oraz podróżujący z tyłu, 23-letni pasażer. Drugi pasażer, 25-letni mężczyzna podróżujący obok kierowcy, z obrażeniami zagrażającymi życiu i zdrowiu został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał obrażeń, był trzeźwy - informuje oławska komenda.
 

 


 


 




g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości