Reklama

Ukradł 11-latkowi 10 złotych. Teraz grozi mu 12 lat więzienia

23/03/2019 10:10

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy na młodego chłopca. 11-latek szedł wieczorem jedną z ulic Zalesia, gdy nagle podbiegł do niego mężczyzna i zagroził pobiciem, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Chłopak oddał napastnikowi 10 złotych. Sprawca zabrał gotówkę i zbiegł. Teraz grozi mu nawet 12 lat za kratkami.

26-latek na jednej z ulic wrocławskiego Zalesia zaczepił 11-letniego chłopca, który wracał do domu. Zagroził, że go pobije, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Chłopak telefonu nie miał i przyznał, że posiada przy sobie tylko 10 złotych. Napastnik zabrał mu pieniądze i uciekł.


Sprawa nie była łatwa do wyjaśnienia, bo w miejscu napadu nie było monitoringu, a roztrzęsiony chłopiec niewiele pamiętał z całego zdarzenia. Po intensywnych działaniach mundurowi wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Następnie ustalili miejsce pobytu 26-latka i go zatrzymali. Sąd natomiast podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Reklama

To nie był pierwszy występek podejrzanego - funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna okradł jedną z piwnic w miejscu zamieszkania, zabierając z niej elektronarzędzia. Swój łup następnie zastawił w jednym z lombardów. Teraz grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości