We Wrocławiu pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników spółki Tauron, którzy próbują wyłudzić opłaty za wymianę liczników energii elektrycznej. Firma ostrzega przed nieuczciwymi osobami. - Wymiana liczników na inteligentne jest bezpłatna i nie powoduje zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii - przypominają przedstawiciele koncernu energetycznego.
We Wrocławiu realizowany jest projekt AMIplus Smart City Wrocław polegający na montażu inteligentnych liczników energii elektrycznej u 330 tysięcy klientów.
Elektromonterzy Tauron Dystrybucja pojawiają się kolejno w różnych częściach Wrocławia i wymieniają stare liczniki energii elektrycznej na nowe inteligentne liczniki AMI.
- Żaden z pracowników Tauron Dystrybucja nie pobiera opłat za wymianę licznika. Elektromonterzy dokonujący wymiany posiadają identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym niepowtarzalnym numerem oraz numerowaną legitymację służbową. Dodatkowo dane elektromontera można sprawdzić dzwoniąc na infolinię 800 889 909 lub 32 606 0 606. W przypadku wątpliwości dotyczących tożsamości montera można poprosić o pomoc policję - wyjaśnia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy koncernu w naszym województwie.
Montaż inteligentnych liczników energii elektrycznej rozpoczął się wiosną 2015 roku i potrwa do wiosny 2017 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze