Reklama

W sobotę pogrzeb policjanta, który zginął podczas strzelaniny w Wiszni Małej

07/12/2017 14:30

W najbliższą sobotę, 9 grudnia w Oleśnicy odbędzie się pogrzeb st. asp. Mariusza Koziarskiego, który zginął podczas weekendowej akcji policyjnych antyterrorystów w podwrocławskiej miejscowości Wisznia Mała.

Przypomnijmy, że funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zginął w nocy z soboty na niedzielę podczas akcji antyterrorystów, którzy próbowali zatrzymać bandytów dokonujących włamania do bankomatu w miejscowości Wisznia Mała między Wrocławiem i Trzebnicą. Podczas działań, jeden z gangsterów z broni automatycznej ostrzelał oddział antyterrorystów. Choć policjanci odpowiedzieli ogniem i zastrzelili napastnika, nie obeszło się bez ofiar. Jeden z policjantów zginął na miejscu, a trzech kolejnych trafiło do szpitala.


W najbliższą sobotę, o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odprawiona zostanie msza żałobna w intencji zabitego policjanta. Później na oleśnickim cmentarzu komunalnym przy ul. Wojska Polskiego odbędzie się pogrzeb 40-letniego funkcjonariusza.

Reklama

W uroczystościach pogrzebowych udział weźmie rodzina, przyjaciele, koledzy z pododdziału, w którym służył, przedstawiciele administracji rządowej, kierownictwo polskiej Policji, garnizonu dolnośląskiego, funkcjonariusze z całego kraju, delegacje Policji czeskiej i niemieckiej, przedstawiciele innych służb, a także mieszkańcy. Pogrzeb ma odbyć się zgodnie z ceremoniałem policyjnym.


St. asp. Mariusz Koziarski pozostawił żonę i dwójkę dzieci. W Policji służył od 2003 roku. Od 8 lat, jako funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, realizował zadania wobec szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Reklama

– Śmierć Mariusza to tragedia dla całej Polskiej Policji, która łączy się w bólu z jego rodziną. Najbliższym udzielona została pomoc. Kondolencje płyną z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.


Związkowcy z NSZZ Policjantów od jakiegoś czasu prowadzą zbiórkę pieniędzy dla rodzimy zmarłego policjanta oraz deklarują pełne wsparcie dla wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w sobotniej akcji.


W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. 41-letni Jacek S. i 50-letni Grzegorz K. usłyszeli już zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Więcej informacji tutaj.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości