Reklama

Wampiriada na Uniwersytecie Wrocławskim. Podziel się krwią z potrzebującymi

28/11/2021 15:11

Od wtorku do czwartku potrwa Wampiriada na Uniwersytecie Wrocławskim. To doroczna akcja, w ramach której studenci będą dzielić się krwią z potrzebującymi.

Obecnie we Wrocławiu najbardziej brakuje krwi z grup 0 Rh- i B Rh-. Niskie są też stany zapasów krwi B Rh+ i A Rh-, jednak krew każdej grupy może okazać się niezbędna do ratowania ludzkiego życia.


W najbliższym tygodniu krwią podzielą się studenci. Działające przy UWr Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje bowiem akcję „Wampiriada”. We wtorek i środę studenci będą oddawać krew w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. W czwartek punkt RCKiK stanie na terenie Wydziału Prawa i Administracji, czyli przy budynku D. Krew będzie można oddawać w godzinach 9:00 - 13:00.

Reklama

Wampiriadzie tradycyjnie będą towarzyszyć też inne atrakcje, jak m.in. szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


Projekt ma m.in. patronat Ministerstwa Zdrowia. Patronem medialnym akcji jest tuWroclaw.com.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości