W poniedziałek przed południem nad Żernikami pojawiły się kłęby ciemnego dymu. Na dużym obszarze płonie 30-hektarowe pole. Na miejsce przyjechało dwanaście zastępów straży pożarnej.
Płoną suche trawy i zboże na 30-hektarowym polu znajdującym się za osiedlem WuWa przy ulicy Maxa Berga i Tadeusza Brzozy. Na miejsce przyjechało dwanaście zastępów straży pożarnej. Nad miastem unosi się gęsty dym.
Pożar został częściowo przygaszony, choć działania utrudniały silny wiatr i zadymienie. Zapalił się także kombajn. Strażacy walczą, żeby pożar nie rozprzestrzenił się do pobliskiego lasku.
Dym z pożaru dociera nad Autostradową Obwodnicę Wrocławia, jadący nią kierowcy są proszeni o bezpieczną jazdę.
Nie wiadomo, jaka była jego przyczyna.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze