Reklama

Wojewoda zarządził odstrzał dzików. M.in. na zachodzie Wrocławia

23/01/2024 09:28

Do końca marca myśliwi z Dolnego Śląska mają zastrzelić w całym regionie 860 dzików - zdecydował wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń. Kilka dni temu podpisał zarządzenie w tej sprawie. Dziki mają być zabite także w samym Wrocławiu.

We Wrocławiu i powiecie wrocławskim w ciągu trzech miesięcy ma zostać uśmierconych 56 dzików, m.in. tych żyjących na zachodzie Wrocławia - w okolicach Pilczyc, Maślic, Leśnicy czy w sąsiedztwie lotniska. Odstrzał sanitarny planowany jest także w rejonie Psiego Pola. Pod Wrocławiem zastrzelonych ma zostać m.in. kilka dzików żyjących w okolicach Zalewu Mietkowskiego i kilka kolejnych z okolic góry Ślęży.


Na Dolnym Śląsku największy odstrzał planowany jest w powiecie kłodzkim (126 dzików), oleśnickim (62), dzierżoniowskim (56), jaworskim (55), świdnickim (52), ząbkowickim (49) i złotoryjskim (49).

Reklama

Jak tłumaczy wojewoda, decyzja zapadła na prośbę wojewódzkiego lekarza weterynarii i ma związek z kolejnymi przypadkami groźnej choroby zakaźnej - afrykańskiego pomoru świń.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości