Reklama

Wraca nauka zdalna. Powodem nadciągające apogeum zakażeń omikronem

25/01/2022 18:55

Od czwartku, 27 stycznia, przedszkola, zerówki i klasy 1-4 szkół podstawowych będą nadal uczyć się stacjonarnie, a klasy wyższe oraz szkoły ponadpodstawowe przejdą na naukę zdalną do końca ferii zimowych w całej Polsce - do 27 lutego.

Decyzję ogłosił minister edukacji Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej, w której wziął udział razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i głównym inspektorem sanitarnym Krzysztofem Saczką.


Jej powodem jest wzrost zakażeń omikronem - ich udział w ogólnej liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce rząd szacuje na 50 procent. Szczyt fali przewidywany jest na 20 lutego.


Nauka zdalna ma obowiązywać wstępnie przez miesiąc. - Jest ogromna szansa, że ograniczenie nauki stacjonarnej potrwa tylko do końca lutego - powiedział minister Czarnek.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości