Reklama

Wrocław 2022. Co zbudują w mieście w nowym roku? [LISTA INWESTYCJI]

26/12/2021 10:12

Budżet Wrocławia na 2022 rok został zatwierdzony kilka dni temu. Na inwestycje miasto przeznaczy rekordowe 1,15 mld zł. Sprawdzamy, co znalazło się w planie inwestycyjnym Wrocławia na nowy rok.

Według przyszłorocznego planu inwestycyjnego, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, realizowane będą trwające już inwestycje, takie jak TAT na Nowy Dwór (76 mln zł), trasa tramwajowa na Popowice (84 mln zł), Oś Zachodnia (72,7 mln zł) i Aleja Wielkiej Wyspy wraz z mostem Wschodnim (67 mln zł). Rozpocznie się również budowa nowych Mostów Chrobrego wraz z torowiskiem, po którym w przyszłości pojadą tramwaje na Swojczyce. W 2022 r. na ten cel gmina przeznaczy 54 mln zł. Część z tych budów realizowana jest przy udziale dotacji unijnych. Udział miasta w budowie WOW (Wschodniej Obwodnicy Wrocławia) wyniesie ponad 3,3 mln  zł.


Na budowę nowych placówek edukacyjnych i kompleksowe przebudowy szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz infrastruktury sportowej zaplanowano 111 mln zł. To m. in. realizacja zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej dla 1200 dzieci czy rozbudowa ZSP 10 przy ul. Rumiankowej, gdzie odnowiona zostanie także sala gimnastyczna.

Reklama

Jak czytamy w projekcie budżetu na 2022 r., "w celu wdrożenia rozwiązań z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury, zostały zaplanowane wydatki majątkowe ze środków budżetu Miasta w kwocie 4 905 000 zł na zadanie "Grow Green - Zielone miasta na rzecz klimatu, wody, zrównoważonego rozwoju gospodarczego, zdrowych mieszkańców i środowisk - etap II"". Suma ta zostanie przeznaczona na kontynuację zagospodarowania pozostałych części wnętrz podwórzowych na Ołbinie o łącznej powierzni około hektara, których remonty zaplanowano już wcześniej. Poszczególne obszary, objęte etapem II, dotyczą zachodniej części podwórza pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Żeromskiego i Orzeszkowej, podwórza wewnątrz kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza, podwórza wewnątrz kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Nowowiejską, Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego oraz obszaru ulicy Wygodnej między Nowowiejską i Żeromskiego.


Najważniejsze zadania w zakresie rewitalizacji zabytków to ewitalizacja wnętrza kościoła p.w. św. Elżbiety poprzez rekonstrukcję organów Michaela Englera (ponad 17,2 mln zl) oraz "Bastion otwarty. Rewitalizacja neoklasycystycznej zabudowy Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu - Etap I” (ponad 4,6 mln zł).

Reklama

Powstaną też nowe obiekty sportowo-rekreacyjne. Udział miasta w budowie hali lekkoatletycznej na Kłokoczycach wyniesie 10 mln zł, naotmiast budowa boisk piłkarskich wraz z infrastrukturą przy ul. Racławskiej pochłonie 2,5 mln zł. Na dalszą rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynic  zaplanowano kwotę 1,3 mln zł.


W planie jest również dostosowanie budynku Impart przy ul. Mazowieckiej 17 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Prace pochłoną ponad 3,3 mln zl z budżetu miasta. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości