Reklama

Wrocław: 39-latek handlował narkotykami. Utarg chował w akordeonie

01/08/2018 12:43

Wrocławska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko 39-letniemu Piotrowi W., który został zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego śledczy znaleźli sporą sumę pieniędzy, która ukryta była w instrumencie muzycznym.

Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego tygodnia przy ul. Powstańców Śląskich. Na tylnym siedzeniu samochodu, którym jechał Piotr W., policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy oraz 41 tys. złotych. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli akordeon, w którym ukryte były kolejne banknoty, w sumie 161,2 tys. złotych i 103,7 tys. euro.


– Prokurator przedstawił Piotrowi W. dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Drugi zarzut dotyczy natomiast niezastosowania się do orzeczonego wobec niego przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Reklama

39-latek decyzją sądu trafił już do aresztu. Prokuratura zaznacza, że postępowanie znajduje się we wczesnej fazie i planowane są dalsze czynności. Wszystkie zatrzymane podczas przeszukania pieniądze zostały zabezpieczone na poczet grożących podejrzanemu kar pieniężnych, przepadku oraz kosztów postępowania.


Mężczyźnie może teraz grozić kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości