Reklama

Wrocław: 62-letnia recydywistka wpadła po trzech piwach. Grożą jej 2 lata więzienia

25/10/2017 12:00

Promil alkoholu w organizmie miała 62-letnia wrocławianka, która została zatrzymana na jednej z wrocławskich ulic. Pijaną kierującą namierzył i zatrzymał policjant, który w czasie wolnym od służby robił zakupy w tym samym sklepie, co kobieta. Jak się później okazało, wrocławianka nie po raz pierwszy wsiadła za kierownicę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek koło południa. –  Policjant, robiąc zakupy w jednym ze sklepów w okolicy ul. Afgańskiej we Wrocławiu, podczas oczekiwania w kolejce do kasy, zauważył kobietę, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Kobieta po zrobieniu zakupów wsiadła jako kierująca do corsy, a następnie odjechała opowiada asp. szt. Wojciech Jabłoński z wrocławskiej komendy.


Policjant nie wahając się ani chwili wsiadł do samochodu i pojechał za podejrzaną, a następnie zajechał jej drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Reklama

–  Po okazaniu legitymacji służbowej policjant zapytał, czy kobietę spożywała alkohol. 62-letnia mieszkanka Wrocławia oświadczyła, że w godzinach porannych wypiła trzy piwa – tłumaczy funkcjonariusz.


Przybyły na miejsce patrol policyjny sprawdził stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że ma w organizmie promil alkoholu. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że  to nie pierwszy raz, gdy kobieta wsiadła za kółko po alkoholu. Już w lipcu tego roku zatrzymana straciła prawo jazdy za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Reklama

Teraz 62-latce grozi kara nawet na 2 lata więzienia.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości