Reklama

Wrocław: Będzie rozbudowa galerii Wroclavia. Co tam powstanie?

14/04/2023 08:01

Właściciel galerii handlowej Wroclavia, działającej od 2017 roku przy ulicy Suchej 1, złożył do wrocławskiego magistratu pozwolenie na budowę. Przymierza się do zmian w obiekcie.

Spółka Wood, w której 100 procent udziałów posiada Unibail-Rodamco, właściciel Wroclavii, pod koniec marca złożyła do miasta wniosek o pozwolenie na budowę.


Z dokumentu wynika, że planowana jest rozbudowa budynku Wroclavii o zaplecze socjalne na poziomie +2. Jednocześnie część kilkupoziomowego parkingu zmieni funkcję. Ma tam powstać przestrzeń, na której w sezonie wiosenno-jesiennym organizowane będą cykliczne wydarzenia. Mają mieć charakter gastronomiczny, rozrywkowy i wystawienniczo-ekspozycyjny.

Reklama

Właściciel centrum handlowego nie chce teraz komentować swoich przygotowań do inwestycji. Oficjalnie informować o planowanych pracach zamierza po dopełnieniu wymaganych formalności.


Wroclavia została wybudowana w miejscu starego dworca PKS. Teraz dworzec autobusowy znajduje się w jej podziemniach. Jest to druga pod względem wielkości galeria handlowa we Wrocławiu (największa jest Magnolia Park przy ul. Legnickiej): ma 71 tys. mkw. powierzchni, blisko 200 sklepów, około 30 restauracji i miejsc rozrywki, 7,5 tys. mkw. biur i 20 sal kinowych. Działa od października 2017 roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości