Reklama

Wrocław: Biurowiec w centrum idzie do remontu. 16-letni budynek ma nowego właściciela

10/03/2023 11:21

Silver Forum, biurowiec stojący przy placu Strzegomskim od 2007 roku, został sprzedany. Nowy właściciel rozpoczyna kompleksową renowację budynku. Planuje przeprojektować fasadę i wyremontować wnętrze.

Wiedeńska firma United Benefits Holding kupiła 16-letni, wrocławski biurowiec Silver Forum. To pierwsza polska nieruchomość, która trafiła do jej portfolio. Inwestor zapowiada gruntowny remont  budynku, by uczynić z niego nowoczesny obiekt biurowy, którego powierzchnie do wynajęcia będą mogły konkurować na lokalnym rynku. Przy tylnych częściach elewacji stanęły już rusztowania.


- Wraz ze spółką zależną Invester jako deweloperem projektu chcemy uatrakcyjnić nieruchomość pod względem architektonicznym, dochowując przy tym wymogów zrównoważonego rozwoju, i repozycjonować ją na rynku. Planowana przebudowa zakłada też stworzenie różnorodnych przestrzeni publicznych, zachęcających do spotkań. Powstaną tu również restauracje ze zdrowym menu, tak, aby Silver Forum stało się atrakcyjnym miejscem spotkań dla najemców, użytkowników i mieszkańców okolicy - mówi Sarah Gallei z United Benefits Holding.

Reklama

Biurowiec Silver Forum - zobacz zdjęcia


W 2020 roku oprzedni właściciel biurowca przy ulicy Strzegomskiej 2-4, warszawska spóła Kensington Silver Forum, podjęła niezbyt udaną próbę jego rekomercjalizacji. Najwięksi najemcy budynku, firmy Selena i Vorwerk, Gigaset Communications Polska, przeniosły się w atrakcyjniejsze, nowocześniejsze lokalizacje (odpowiednio Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej, West 4 przy ul. Na Ostatnim Groszu i Diamentum Office przy Robotniczej). 


Siedziby w Silver Forum mają wciąż firmy takie jak firma IT Unity Group, biuro projektowe Dobre Domy Flak & Abramowicz, producent klimatyzacji Daikin, Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, firma pośrednictwa finansowego Expander i agencja pracy AB OVO Solution. Reszta biur świeci pustkami.

Reklama

Biurowiec stoi na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw., a na siedmiu piętrach znajduje się ok. 16 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na podziemnym parkingu jest 165 miejsc postojowych, a na terenie obok budynku - kolejne 133 miejsca. Obiekt z dwiema przeszklonymi częściami powstał na planie litery U i ma trzy wejścia. W 2007 roku zbudowała go firma Archicom.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości