Reklama

Wrocław: Drzewo runęło na ulicę. Urzędnicy się kłócą, kto jest odpowiedzialny

09/08/2023 15:01

Potężny dąb przewrócił się na chodnik i ulicę. Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 sierpnia, przed godz. 13. Strażacy po półtorej godzinie zakończyli pracę przy 10-metrowym dębie i przekazali sprawę policji. Mieszkańcy ul. Bacciarellego, gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia są przestraszeni.

Tym razem żadna osoba nie została ranna, zniszczonych zostało - jak przekazuje rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej mł. asp. Wojciech Walens - tylko 5 samochodów. Jednak wczoraj wcale nie wiało szczególnie mocno, a drzewo przewaliło się stwarzając prawdziwe zagrożenie dla chodzących tamtędy ludzi.


Mundurowi ustalili właścicieli dwóch zniszczonych aut i ustalają, czy nie doszło do zaniedbania stanu drzew i braku kontroli przez właściciela terenu. A do bycia właścicielem nikt się nie poczuwa. Spółdzielnia Mieszkaniowa Biskupin, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, twierdzi, że to nie ich teren. Według map drzewo rosło na granicy dwóch działek należących i do spółdzielni, i osoby prywatnej, i do miasta, ale przekazane w użytkowanie spółdzielni.

Reklama

- Stan drzew się kontroluje, choć rzecz jasna, zachodzące w nich procesy nie zawsze są do wychwycenia. Jednak przedmiotowe drzewo nie znajdowało się pod opieką Zarządu Zieleni Miejskiej, ponieważ rosło na gruncie zarządzanym przez inne podmioty - wyjaśnia rzecznik prasowy ZZM Marek Szempliński.


Wiceprezes SM “Biskupin” Jarosław Puchalski nie chciał odpowiedzieć na pytania, kto miał obowiązek kontrolowania stanu drzewa i czy rosło ono na terenie spółdzielni.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości