Reklama

Wrocław: Firma zatrudniła „na czarno” ponad 160 cudzoziemców

23/12/2021 12:07

Ponad 160 cudzoziemców zatrudniała nielegalnie jedna z wrocławskich firm transportowych. Nieuczciwemu pracodawcy grozi kara do 30 tysięcy złotych.  

Funkcjonariusze straży granicznej we Wrocławiu-Strachowicach przeprowadzili kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w jednej z wrocławskich film transportowych.

Weryfikacją objętych zostało 163 osób, w tym 90 Ukraińców, 47 Gruzinów, 11 Białorusinów, 10 obywateli Mołdawii i 4 Rosjan. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że 162 osoby zostały tam zatrudnione niezgodnie z prawem.

Funkcjonariusze skierują wniosek do sądu o ukaranie nieuczciwym pracodawców. Grozi im kara do 30 tysięcy złotych grzywny.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości