Ponad 160 cudzoziemców zatrudniała nielegalnie jedna z wrocławskich firm transportowych. Nieuczciwemu pracodawcy grozi kara do 30 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze straży granicznej we Wrocławiu-Strachowicach przeprowadzili kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w jednej z wrocławskich film transportowych.
Weryfikacją objętych zostało 163 osób, w tym 90 Ukraińców, 47 Gruzinów, 11 Białorusinów, 10 obywateli Mołdawii i 4 Rosjan. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że 162 osoby zostały tam zatrudnione niezgodnie z prawem.
Funkcjonariusze skierują wniosek do sądu o ukaranie nieuczciwym pracodawców. Grozi im kara do 30 tysięcy złotych grzywny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze