Reklama

Wrocław: Kładka przez Ślęzę połączy dwa osiedla

31/12/2021 12:01

Kładka pieszo-rowerowa połączy Muchobór Mały i Muchobór Wielki. Władze Wrocławia w najbliższym czasie mają ogłosić przetarg na budowę przeprawy przez rzekę Ślęzę umożliwiające przejście z ulicy Francuskiej do Trawowej.

– Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu na budowę kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Ślęzą. W sumie wybudujemy 112 metrów ciągu o szerokości 3 metrów – zapowiedział w piątek prezydent Jacek Sutryk.


Nowa kładka ma mieć około 30 metrów długości i będzie oświetlona. Konstrukcja ma zostać wykonana z dwuteowych dźwigarów stalowych zespolonych z płytą żelbetową.


– To ważna inwestycja w tej części Wrocławia, która otworzy możliwości spacerowo-rekreacyjne nad Ślęzą. Inwestycja jest współfinansowana z Polskiego Ładu – przekazał na Facebooku prezydent Sutryk.

Reklama


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości