Reklama

Wrocław: Na Przedmieściu Oławskim powstaną zielone przystanki

11/07/2023 19:16

Dziewięć przystanków na Przedmieściu Oławskim przejdzie wkrótce metamorfozę. Pojawią się na nich m.in. krzewy i ozdobne trawy. O inwestycję od długiego czasu zabiegali sami mieszkańcy.

Wniosek o zazielenienie przystanków komunikacji miejskiej złożyli radni osiedlowi. Zieloną metamorfozę ma przejść 9 przystanków: „pl. Wróblewskiego” (2 przystanki), „Kościuszki” (2 przystanki), „pl. Zgody”, „Na Niskich Łąkach”, „Krakowska”, „Dworcowa” (2 przystanki). Jak podaje ZDiUM, na przystankach pojawią się pnącza, krzewy i trawy ozdobne. Planowane gatunki to bluszcz i winobluszcz, tawuła japońska i berberys oraz trzcinnik ostrokwiatowy.


- Zielony przystanek to dodatkowa zieleń w przestrzeni miejskiej. Roślinny dach obniży temperaturę i uprzyjemni oczekiwanie na autobus w upalny dzień. Zatrzyma także nawet 90% spadającego na niego deszczu w ciągu roku. Rośliny zmniejszają ilość zanieczyszczeń, obniżą temperaturę i ograniczą zjawisko tzw. miejskiej wyspy ciepła, poprawią mikroklimat i retencję wód opadowych - tak w uzasadnieniu piszą wnioskodawcy. 

Reklama

Wykonawcą inwestycji będzie firma EKOLAS z Przygodzic, a jej wartość to ponad 330 tys. zł.


 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości