Reklama

Wrocław: Nowa galeria handlowa nie powstanie? Inwestor się waha

25/10/2022 15:51

Co dalej z budową nowego centrum handlowego we Wrocławiu, planowanego u zbiegu ulic Opolskiej, Karwińskiej i Krakowskiej? Nie wiadomo, czy powstanie.

Nowy N-Park na Księżu Małym miał być gotowy jeszcze na przełomie 2021 i 2022 roku. Prace wciąż się nie rozpoczęły, a ostatnio inwestycja firmy Napollo zniknęła z mapy planowanych przez nią obiektów handlowych we Wrocławiu.


- Inwestycja powróciła do fazy konceptu, co oznacza dalsze prace analityczne inwestora, z których wnioski ostatecznie zdecydują o przeznaczeniu tego terenu - mówi Dorota Beltrani, dyrektorka komercjalizacji i zarządzania w Napollo.


Według wstępnych założeń N-Park u zbiegu ulic Opolskiej, Karwińskiej i Krakowskiej miałby dwa piętra, ok. 5,3 tys. mkw. powierzchni i 150 naziemnych miejsc parkingowych. W planie były tu m.in. market spożywczy, drogeria, sklepy elektroniczny, sportowy, z modą rodzinną i akcesoriami oraz usługi i gastronomia. 

Reklama

Nowe centrum handlowe miałoby służyć mieszkańcom Księża Małego, Tarnogaj i Brochów, kierowcom poruszającym się drogą krajową nr 94 oraz pasażerom MPK, korzystającym z sąsiedniego parkingu P&R. Losy inwestycji stoją pod znakiem zapytania, ale budowa galerii wciąż nie została wykluczona. 


Działające już galerie firmy Napollo we Wrocławiu to Galaktyka przy Ślężnej, N-Park przy Gagarina oraz N-Park Maślicka, który do przełomu 2023 i 24 roku ma zostać rozbudowany - będzie dwa razy większy niż obecnie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości