Reklama

Wrocław: Nowy tęczowy mural LGBT przy Opolskiej zdewastowany [ZDJĘCIA]

10/05/2022 15:58

Nowy wrocławski mural Kultury Równości został zniszczony jeszcze w trakcie powstawania. Wandale weszli na rusztowania przy ul. Opolskiej 25 i zamalowali kolory białą farbą.

Nowy tęczowy mural powstaje z inicjatywy Kultury Równości. Jest realizowany przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, we współpracy z Wrocławską Radą ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Wrocławia. W nocy z 9 na 10 maja został zniszczony przez nieznanych sprawców. Sprawą zajmuje się policja.
 
- "Klimat na równość" to hasło nawiązujące do szacunku dla planety i ludzi, którzy ją zamieszkują. Farby użyte do muralu, tzw. antysmogowe, mają funkcję oczyszczania powietrza, tak jak działania równościowe zajmują się oczyszczaniem naszego życia społecznego z nienawiści. Akt wandalizmu, ze znakami celtyckimi i mową nienawiści, pokazał, że wciąż musimy pracować nad zmianą społeczną tak, by w naszym mieście każda osoba czuła się dobrze i bezpiecznie. Tęczy nie da się zamazać nienawiścią - mówi Alina Szeptycka z Zarządu Kultury Równości.
 

Inauguracja muralu zaplanowana jest na 17 maja w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią, Bifobią i Transfobią. Tego dnia Kultura Równości rozpoczyna festiwal WroPRIDE 2022, w ramach którego 11 czerwca, pod hasłem "Duma bez uprzedzeń", ulicami miasta przejdzie 14. Wrocławski Marsz Równości.
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości