Wrocławscy policjanci z Ołbina zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie całą „paletę” środków odurzających. W ustaleniu sprawcy mundurowym pomogła Eufemia – pies policyjny wyszkolony do poszukiwania narkotyków.
– Policjanci z Komisariatu Wrocław Ołbin zatrzymali 51-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariuszom podczas kontroli drogowej pomógł pies Eufemia wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków – mówi kom. Kamil Rynkiewicz z KWP we Wrocławiu. – Jak się okazało, w samochodzie oraz przy mężczyźnie znajdowało się ponad 300 gramów kokainy, metamfetaminy, MDMA, amfetaminy oraz marihuany. Oprócz tego zabezpieczono 55 sztuk tabletek, środki anaboliczne w postaci ampułek i tabletek, a także 7600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – dodaje policjany.
Mężczyzna posiadał także dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania, kilkadziesiąt woreczków foliowych, kilka telefonów komórkowych, noże oraz gotówkę.
51-latek trafił już do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających. Za posiadanie dużej ilości narkotyków może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze