Po kilku godzinach prac ekipom kolejarzy udało się usunąć lokomotywę, która po wykolejeniu się pociągu blokowała od wczoraj przejazd kolejowy na al. Poprzecznej koło centrum handlowego Korona. Przejazd wciąż jest jednak zamknięty dla samochodów. Uszkodzone są tam systemy uruchamiające szlabany.
Pociąg towarowy wykoleił się w środę wieczorem. Jeszcze do rana kierowcy mogli korzystać z przejazdu wahadłowo. Zamknięto go przed godziną 8, gdy ekipy rozpoczęły próby podniesienia lokomotywy. - W związku z pracą ekipy technicznej przejazd kolejowy zostaje zamknięty dla kierowców - przekazała portalowi TuWroclaw.com Marta Pabiańska, rzeczniczka prasowa PKP. Kolejarze początkowo szacowali, że uwiną się z pracami do południa. Ostatecznie lokomotywę udało się ustawić z powrotem na torach dopiero przed godziną 15. Ale to nie oznacza jeszcze dobrych wiadomości dla kierowców. Przejazd kolejowy wciąż jest nieczynny, bo nie działają na nim szlabany. - Uszkodzony jest napęd rogatkowy - poinformowała nas Marta Pabiańska. PKP prognozuje, że naprawa szlabanów potrwa do wieczora.
Czytaj więcej o wykolejeniu pociągu obok stacji Wrocław - Sołtysowice, klikając w poniższy link
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Super!