Reklama

Wrocław: Ponad 100 tysięcy studentów zaczyna nowy rok akademicki

02/10/2022 12:46

Rusza rok akademicki 2022/2023. Uroczyste inauguracje są organizowane w ten weekend. W przyszłym tygodniu wrocławscy studenci rozpoczynają naukę na uczelniach.

Studentów we Wrocławiu jest ok. 75 tysięcy, a wraz z podyplomowymi i zaocznymi - ponad 10o tysięcy. Ponad połowa z nich to kobiety. Główny Urząd Statystyczny podaje, że trzech na czterech przyjeżdża spoza miasta, a po studiach większość zostaje we Wrocławiu. Tu znajduje pierwszą pracę, często już w czasie nauki.


Obecnie największą wrocławską uczelnią jest Politechnika Wrocławska, szkoląca 22 600  studentów. O około 800  studentów mniej ma Uniwersytet Wrocławski. Trzecią szkołą pod względem wielkości jest niepubliczna Wyższa Szkoła Bankowa z 15 tysiącami studentów. Na dalszych miejsach w tej klasyfikacji znajdują się Uniwersytet Ekonomiczny (prawie 9 tys.), Uniwersytet Przyrodniczy (7 tys.) i Uniersytet Medyczny (6 tys.). We Wrocławiu działają także "profilowane" uczelnie takie jak AWF, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wojsk Lądowych i Papieski Wydział Teologiczny. 

Reklama

Największym problemem, dotykającym aktualnie wrocławskich studentów, jest brak przystępnych cenowo mieszkań na wynajem i miejsc w akademikach. Pisaliśmy o tym tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości