Wrocławskie MPK podsumowuje pierwsze pół roku działalności Szczepciobusa, czyli mobilnego punktu szczepień urządzonego w miejskim autobusie. W tym czasie na pokładzie żółto-czerwonego mercedesa wykonano ponad 13 tys. zastrzyków.
– Gdy 1 lipca ruszyliśmy z tym ważnym społecznie projektem, zakładaliśmy, że sukcesem będzie zaszczepienie tysiąca osób. Cieszymy się, że ten wielki sukces odnieśliśmy już aż trzynaście razy – komentuje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.
Szczepciobus w ciągu ostatnich miesięcy docierał do wielu popularnych miejsc we Wrocławiu. Stawał m.in. pod parafiami, centrami handlowymi, w rejonie dużych zakładów pracy czy w centralnych częściach wrocławskich osiedli. Na przełomie października i listopada mobilny punkt szczepień stacjonował m.in. pod tłumnie odwiedzanymi cmentarzami, zaś w grudniu odwiedzał Jarmark Bożonarodzeniowy.
W tym tygodniu specjalny autobus MPK pomógł zaszczepić przeciwko grypie pensjonariuszy wrocławskich Domów Pomocy Społecznej. Odwiedził w tym celu placówki przy ul. Lutra, Świątnickiej, Okulickiego i Farnej.
Od początku istnienia Szczepciobus pokonał prawie 5 tysięcy kilometrów. Jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin. Łącznie w autobusie wykonano ponad 13 tys. szczepień.
We wszystkich punktach na terenie Wrocławia do tej pory wykonano ponad 1,3 mln zabiegów szczepień przeciwko koronawirusowi.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze