Reklama

Wrocław: Ponad 13 tys. osób zaszczepiło się w Szczepciobusie MPK

31/12/2021 12:35

Wrocławskie MPK podsumowuje pierwsze pół roku działalności Szczepciobusa, czyli mobilnego punktu szczepień urządzonego w miejskim autobusie. W tym czasie na pokładzie żółto-czerwonego mercedesa wykonano ponad 13 tys. zastrzyków.

– Gdy 1 lipca ruszyliśmy z tym ważnym społecznie projektem, zakładaliśmy, że sukcesem będzie zaszczepienie tysiąca osób. Cieszymy się, że ten wielki sukces odnieśliśmy już aż trzynaście razy – komentuje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.


Szczepciobus w ciągu ostatnich miesięcy docierał do wielu popularnych miejsc we Wrocławiu. Stawał m.in. pod parafiami, centrami handlowymi, w rejonie dużych zakładów pracy czy w centralnych częściach wrocławskich osiedli. Na przełomie października i listopada mobilny punkt szczepień stacjonował m.in. pod tłumnie odwiedzanymi cmentarzami, zaś w grudniu odwiedzał Jarmark Bożonarodzeniowy.

Reklama

W tym tygodniu specjalny autobus MPK pomógł zaszczepić przeciwko grypie pensjonariuszy wrocławskich Domów Pomocy Społecznej. Odwiedził w tym celu placówki przy ul. Lutra, Świątnickiej, Okulickiego i Farnej.


Od początku istnienia Szczepciobus pokonał prawie 5 tysięcy kilometrów. Jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin. Łącznie w autobusie wykonano ponad 13 tys. szczepień.


We wszystkich punktach na terenie Wrocławia do tej pory wykonano ponad 1,3 mln zabiegów szczepień przeciwko koronawirusowi.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości