Reklama

Wrocław: Seria kradzieży rowerów. Kolejne zatrzymania

14/07/2022 12:42

W czerwcu, przed Pasażem Grunwaldzkim, wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodziei rowerów. Sprawa ma ciąg dalszy.

33-letni mężczyzna, zatrzymany na pl. Grunwaldzkim w ubiegłym miesiącu, usłyszał już łącznie 20 zarzutów. Dobierał sobie różne osoby, z którymi kradł rowery, m.in. 29-latka, któremu postawiono już cztery zarzuty. Dodatkowo policjanci ze Śródmieścia w toku śledztwa ustalili także miejsca, gdzie mężczyźni je sprzedawali, a przy okazji, w jednym z lokali na Starym Mieście, znaleźli kolejne nielegalne towary.


- Nie tylko paserstwo będzie czynem, za który odpowie właściciel tego lokalu. Funkcjonariusze pionu operacyjnego odkryli w nim nielegalną sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych, nieposiadających akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany- mówi Aleksandra Rodecka z wrocławskiej policji.

Reklama

Część rowertów została już odzyskana, a policjanci weszli w posiadanie umów, na podstawie których były zastawiane. Oprócz nich zabezpieczono także kilka telefonów komórkowych, które pochodziły z przestępstw.


Za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości