Policjanci zatrzymali kolejnego nastolatka, który strzelał do okien budynków na Ołbinie i Nadodrzu. Funkcjonariusze znaleźli przy 14-latku wiatrówkę z nabojami. Straty spowodowane przez nieletnich wandali oszacowano nad ponad 46 tys. zł.
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w styczniu i na początku lutego na terenie Ołbina i Nadodrza. Nieletni chłopacy dla zabawy ostrzeliwali szyb w oknach kilku budynków, szyb samochodowych w jednym z zaparkowanych pojazdów, a także kamer monitoringu i reflektorów oświetlających boisko szkolne.
Policjanci najpierw zatrzymali nastolatków w wieku 15 i 16 lat, a teraz 14-latka. – Wszyscy trzej odpowiadać będą za swoje czyny przed sądem rodzinnym. Ich nieletniość nie zamyka kwestii odpowiedzialności materialnej za szkody jakie wyrządzili. Jej cały ciężar spocznie teraz na barkach ich opiekunów prawnych – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Wartość strat, jakie powstały w wyniku ich „zabawy” oszacowano nad ponad 46 tys. zł. Największe – sięgające rzędu 39 tys. zł – spowodowali w szkole przy ul. Niemcewicza, uszkadzając osiem szyb zespolonych, reflektory boiskowe i kamery monitoringu. Dużego pecha miał też właściciel samochodu osobowego, zaparkowanego przy ul. Brodatego. Sprawcy nie oszczędzili karoserii pojazdu i dwóch bocznych szyb auta, powodując straty w wysokości ponad 4,5 tys. zł. Mierzyli też w okna mieszkań w dwóch kamienicach przy ulicach Śrutowej i Prusa, strzelając i uszkadzając w nich szyby. Ich właściciele ponieśli koszty w wysokości blisko 2,5 tys. zł.
Więcej o sprawie można przeczytać tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze