Na ul. Świdnickiej kończy się wyburzanie Solpolu. Przechodnie mogą podziwiać wyłącznie pozostałości wieżyczki charakterystycznego budynku.
Sopol znika z wrocławskiego Starego Miasta - został z niego mały fragment wieżyczki. Rozbiórka obiektu trwa od marca i przedłużyła się o dwa miesiące.
Spółka Polsat Nieruchomości sprzedała go firmie NOHO Investment, która planuje w tym miejscu budowę apartamentów ultra premium z częścią handlowo-usługową na parterze.
Postmodernistyczny budynek z 1993 roku, zbudowany według projektu Wojciecha Jarząbka, mimo starań aktywistów i architektów nie został wpisany do rejestru zabytków.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze