Prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Ślęzą postępują. W przyszłym roku połączy ona Muchobór Wielki z Muchoborem Małym.
Kładka nad Ślęzą będzie miała 30 m długości, a przy niej powstanie także szerokie na 3 metry, 100-metrowe dojście do obiektu. Na stalowych dźwigarach zostanie położna płyta żelbetowa, a nawierzchnia kładki będzie asfaltowa.
Wykonawca, firma Berger Bau Polska, zabetonował właśnie płytę pomostowa przeprawy - na jej konstrukcję trafiło 25 m szesc betonu. Zostanie ona wykończona nawierzchnią żywiczną.
Planowany termin zakończenia budowy kładki, wartej 3,8 mln zł, to trzeci kwartał przyszłego roku. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. Jednocześnie trwa projektowanie ciągów pieszo-rowerowych z obu stron - od ul. Francuskiej i ul. Trawowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze