Reklama

Wrocław: Trwa budowa kładki nad Ślęzą. Jest już pomost [ZDJĘCIA]

09/12/2022 08:09

Prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Ślęzą postępują. W przyszłym roku połączy ona Muchobór Wielki z Muchoborem Małym.


Kładka nad Ślęzą będzie miała 30 m długości, a przy niej powstanie także szerokie na 3 metry, 100-metrowe dojście do obiektu. Na stalowych dźwigarach zostanie położna płyta żelbetowa, a nawierzchnia kładki będzie asfaltowa.


Wykonawca, firma Berger Bau Polska, zabetonował właśnie płytę pomostowa przeprawy - na jej konstrukcję trafiło 25 m szesc betonu. Zostanie ona wykończona nawierzchnią żywiczną.




Planowany termin zakończenia budowy kładki, wartej 3,8 mln zł, to trzeci kwartał przyszłego roku. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. Jednocześnie trwa projektowanie ciągów pieszo-rowerowych z obu stron - od ul. Francuskiej i ul. Trawowej.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości