Reklama

Wrocław: Trwa usuwanie skutków nocnej burzy

17/08/2023 07:32

Skutki nocnej burzy odczuli najbardziej mieszkańcy południowej i zachodniej części Wrocławia i sąsiadujących miejscowości. Wciąż obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem i upałami.

Burza, która przeszła nad Wrocławiem i okolicami w nocy ze środy na czwartek (16/17 sierpnia), najbardziej dała się we znaki mieszkańcom Smolca i Bielan Wrocławskich. Jak mówi dyżurny wrocławskiej straży pożarnej w ciągu nocy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z nawałnicami 6 razy. Usuwane były skutki gwałtownych opadów, czyli najczęściej zalania piwnic i garaży. Wciąż trwa wypompowywanie wody z jednej z posesji w Smolcu.


Miniona noc we Wroclawiu, mimo deszczu, była bardzo ciepła. Na stacji meteorologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego na Wielkiej Wyspie w najchłodniejszym momencie, o godz. 3 nad ranem, termometry odnotowały 17,5 stopnia Celsjusza.

Reklama

Wciąż obowiązuje ostrzeżenie przed upałami - synoptycy prognozują, że tak wysokie temperatury będą nam towarzyszyć nawet do najbliższego poniedziałku oraz ostrzeżenie przed burzami. We Wrocławiu kolejnych nawałnic i gradu możemy spodziewać się w czwartek, 17 sierpnia, od godz. 16. Ostrzeżenie ważne jest do godz 23 i ma 1 stopień oraz 80-procentowe prawdopodobieństwo.


 Czytaj więcej: Wrocław: Groźne konsekwencje upałów. Jest pomarańczowy alert • www.tuwroclaw.com


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości