Reklama

Wrocław: Zachód w korkach przez 6 tygodni. Mieszkańcy piszą do magistratu

05/04/2022 15:34

Trudno nazwać to pogodną rezygnacją, bo mieszkańcy zachodnich osiedli Wrocławia po wprowadzeniu zastępczej organizacji ruchu MPK są po prostu wściekli. Na cud nie liczą, ale złożyli wniosek do miasta.

Rada Osiedla Leśnica ma żal do magistratu o to, że tymczasowa organizacja ruchu MPK (wprowadzona na czas przełożenia ruchu tramwajowego ze starego torowiska przy ul. Kosmonautów na nowe) nie była konsultowana ani z radnymi, ani z mieszkańcami. Obecnie dojazd do centrum z zachodu Wrocławia wydłużył się nawet o godzinę.


"W naszej opinii pomysł powiązania zamknięcia torowiska do Leśnicy z innymi inwestycjami jest zły, bo w konserwencji wydłuża okres, w którym torowisko od Leśnicy do Pilczyc będzie zamknięte"- piszą radni zachodnich osiedli Wrocławia w piśmie do urzędu miasta. 

Reklama

Jednocześnie zasugrowali urzędnikom kilka rozwiązań, które mogłyby choć trochę poprawić sytuację zachodu miasta w ciągu tych 6 tygodni. Wśród nich są zwiększenie częstotliwości kursów linii zastępczej 710,  uruchomienie linii 733 na trasie Kwiska-Pilczyce dla osiedli Pilczyce i Gądów (wtedy linia 710 zostałaby do dyspozycji osiedli Leśnica, Stabłowice i Złotniki), skierowanie części autobusów 710 na postój przy ul. Płońskiego, uruchomienie autobusu zastępczego, łączącego Stabłowice z przystankiem Stadion Królewiecka (zawracałby na rondzie Wojanowska-Fieldorfa), dodanie nowej linii autobusowej 731 na trasie Leśnica - Stadion Królewiecka oraz zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów linii 101 i 148. 


- Wydział Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta odpisał nam, że po wprowadzeniu zmian 2 kwietnia będzie prowadzić bieżące obserwacje w zakresie funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej łączącej osiedla Leśnica, Złotniki, Stabłowice i Nowe Żerniki z komunikacją tramwajową na ulicy Legnickiej. I że na podstawie prowadzonych obserwacji, na bieżąco, wspólnie z MPK będzie wprowadzać ewentualne korekty w funkcjonującej organizacji ruchu komunikacji zbiorowej - mówi Anna Pietrońska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Leśnica.

Reklama

- Aby dostać się do docelowych środków komunikacji publicznej, musimy dojechać do węzłów przesiadkowych m. in. na ten przy Stadionie Wrocław. Obecnie parkuje tam dużo aut. Można byłoby powiedzieć, że parking jest pełny, ale pełny nie jest. Wymalowane miejsca postojowe dla autokarów sprawiają, że przestrzeń parkingu nie jest wykorzystana optymalnie do obecnych potrzeb. Kierowcy muszą krążyć po parkingu, szukając miejsca gdzie mogą się zatrzymać i nie zablokować innych aut. Rozwiązaniem mogłoby być wytyczenie na tym parkingu tymczasowych miejsc postojowych, dostosowanych do aut osobowych - dodaje Michał Woźnica z Rady Osiedla Leśnica.


Mieszkańcy narzekają też na brak alternatywy w postaci pociągu z Leśnicy lub Pracz Odrzańskich na Dworzec Główny. Byłoby to idealne rozwiązanie, gdyby wciąż system Urbancard wciąż obejmował kolej aglomeracyjną. Program Nasz Wrocław Kolej nie jest dla wrocławian tak atrakcyjny jak poprzednie rozwiązanie - korzysta z niego znikoma liczba osób. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości