5 tys. zł dla osób fizycznych i nawet do 10 tys. zł dla organizacji pozarządowych – takie pieniądze można dostać w ramach miejskiego programu Mikrograntów. Środki na oddolne inicjatywy mieszkańców w tym roku mają być dystrybuowane w trzech etapach.
Celem programu Mikrogranty jest wsparcie oddolnych inicjatyw takich jak m.in. spotkania mieszkańców czy wydarzenia edukacyjne. W ubiegłym roku z Mikrograntów s zostały m.in. organizacja akcji edukacyjno-przyrodniczej na Kozanowie, zajęć z budowy mikrodomków dla ptaków i owadów na Leśnicy, zajęć z hodowli alg jadalnych na Śródmieściu, gry terenowej w Parku Grabiszyńskim, zajęć tanecznych na Szczepinie, koncertów jazzowych na Ołbinie czy wycieczki rowerowej brzegiem rzeki Widawy.
– W przyszłym roku i latach kolejnych, dodatkowe punkty będą przyznawane za wykorzystanie infrastruktury Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o projekt już oddane do użytków, zrealizowane, na których można działać i animować, w jakiś sposób wykorzystywać je do inicjatyw lokalnych – zapowiada Anna Bieliz, główna koordynatorka programu Mikrogranty we Wrocławskim Instytucie Kultury.
Pieniądze można pozyskać też na dodatkową promocję projektów zgłoszonych do WBO będące uzupełnieniem projektów Funduszu Osiedlowego. W latach 2022-2023 z budżetu miasta na te cele ma zostać wydane łącznie ponad 1 mln zł.
O środki mogą ubiegać się trzy grupy:
pełnoletnie osoby fizyczne (w tym grupy nieformalne, w skład której wchodzi co najmniej jedna osoba, która ukończyła 18 lat),
organizacje pozarządowe (działające do 5 lat lub takie, których przycód za ostatni rok obrotowy nie przekroczył 3 tys. zł brutto),
nieformalne grupy osób w wieku 13-21 lat.
Osoby fizyczne mogą liczyć na grant w wysokości do 5 tys. złotych, który będzie przyznawany przez Wrocławski Instytut Kultury. Zaś dystrybucją grantów dla organizacji pozarządowych (do 10 tys. zł) oraz młodzieży (do 1 tys. zł) zajmie się w tym roku Fundacja Umbrella.
Pierwszy nabór wniosków do programu będzie trwał od 1 do 15 marca 2022 r. (ogłoszenie wyników do 8 kwietnia). Później akcja będzie powtarzana jeszcze w maju i wrześniu. Wnioski w terminie naboru będzie można składać przez Internet.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze